Імплантація зубів

Імплантація зубів “під ключ” від професіоналів.

У нас всіх від природи 32 зуба. Цього якраз достатньо – і для комфортного жування, і для гарної посмішки. Але, на превеликий жаль, не всі зуби “доживають” з нами до самої старості. З віком їх трошки меншає у ротовій порожнині.

Де був зуб, а залишилась дірка – треба серйозно зайнятись відновленням. Далі про це і піде мова…

Що таке зубний імплант і в чому його переваги?

Імплантат. Чи імплант…Звучить, як щось інопланетне 🙂 Проте, коли розберешся – то все стане зрозуміло. 

Якщо коротко, то зубний імплант – це штучний корінь зуба у вигляді титанового або цирконієвого штифта. Його вживляють в кісткову тканину зуба, а після того, як він прижився, на внутрішньокісткову частину одягається абатмент. Це такий з’єднувальний елемент, на який потім можна встановлювати коронку, міст чи протез.

А імплантація зубів – це метод відновлення зубного ряду за допомогою імплантів. Методика підходить для відновлення одного, двух-трьох чи навіть всіх зубів у щелепі. Основна перевага імплантації в тому, що “штучні зуби” максимально схожі на ваші природні, і зроблені будуть по індивідуальному зліпку. При цьому, встановлення імплантатів ніяк не шкодить сусіднім зубам.

Види імплантації

У сучасній стоматології практикується декілька методів встановлення зубних імплантів. Їх всього 3, і кожен з них має свої особливості:

  • двоетапна імплантація зубів;
  • імплантація з негайним навантаженням.

А тепер розберемо кожен з видів детальніше. Почнемо з двоетапної, оскільки цей метод найбільш поширений серед стоматологів. Процес досить тривалий, але у імпланта є час прижитись, і майбутнє протезування буде максимально надійним. 

Отже, спочатку встановлюється імплант у кісткову тканину з повним закриттям слизовою оболонкою. Між першим та другим етапом в даній методиці має пройти від 2 до 6 місяців. Якщо імплант встановили на нижню щелепу, для приживлення достатньо 2-3 місяців, якщо на верхню – то від 4 до 6 місяців. Сам процес вживлення відбувається під місцевим, а іноді під загальним наркозом (седацією). 

Другий етап включає встановлення формувача ясен – це робиться для чіткого природного контуру для посадки майбутньої коронки. Для виготовлення правильної форми “штучного зуба” формується індивідуальний зліпок, щоб людині було максимально зручно жувати та розмовляти. 

  • не має потреби проводити окремо процедуру вживлення, все робиться на 1 раз;
  • більша частина порожнини одразу заповнюється імплантом, тому можливе швидше приживлення;
  • скорочується час до майбутнього протезування – якщо все протікає безпроблемно, то можна не чекати 6 місяців, а встановити протез через 2-3 місяці. 

Імплантація з негайним навантаженням дещо схожа на попередній метод – все робиться одразу, але крім цього ще встановлюється тимчасова коронка. Такий метод використовують для відновлення передніх зубів, оскільки там естетична складова грає вирішальну роль. Після встановлення тимчасової коронки через 2-4 місяці можна приступати до основного протезування. 

Але ж і не будемо забувати, що імплантація одного зуба – це лише частина клінічних випадків. Іноді потрібно відновлювати одразу декільків зубів у ряді, або навіть і весь ряд у щелепі – базальна імплантація.

Її ще називають імплантація зубів All-on-4 (або навіть All-on-6). При цьому встановлюється одразу 4 або 6 імплантів, а зверху на них в подальшому кріпиться фіксований протез, що заміняє весь зубний ряд одночасно. Дана методика найбільше підійде тим пацієнтам, у яких відмічається нестача кісткової тканини. При цьому є можливість уникнути процедури нарощування кістки, а це, як відомо, складно, довго і дорого.

імплантація зуба

Показання для імплантації зубів

А тепер прийшов час розібратись, кому взагалі потрібні зубні імпланти. Є певний список показань для імплантації, і найбільш поширені серед них такі:

  • поодинокий включений дефект зубного ряду. Пояснюємо простіше: це коли у вас відсутній 1 зуб, поруч з двома цілими зубами;
  • обмежені включені дефекти зубного ряду – це коли вже відсутні одразу 2-3 зуба підряд;
  • кінцевий дефект зубного ряду – випадок, коли у пацієнта немає останнього зуба, тобто єдиною точкою опори залишається попередній зуб;
  • повна відсутність зубів у ряді (верхня або нижня щелепа). Тут ще є варіант знімного протезування, але іноді людина не хоче стикатись із незручностями, які з`являтимуться в процесі. 

Але є випадки, коли імплантацію проводити заборонено. Всі основні причини пов’язані зі станом здоров’я пацієнта. Наприклад, виявлений туберкульоз, онкологія, важкий перебіг цукрового діабету, захворювання ЦНС, реабілітаційний період після хіміотерапії. 

Окремо виділяють тимчасові протипоказання до імплантації, до яких відноситься період вагітності та лактації, порушення прикусу, недостатня кількість кісткової тканини.

Які імпланти використовують в клініці Happy Зуб

Виробників імплантів – безліч, але ж нам потрібні лише найкращі по співвідношенню ціна/якість. Тому ми обрали три із них, які і використовуємо в нашій клініці. 

Якщо їх розділити згідно країни виготовлення, то це Швейцарія (більше преміальний сегмент), та Корея (більш доступна ціна, але якість на достойному рівні). 

Давайте по черзі. 

Корейські імпланти зубів MegaGen бувають двох типів систем: AnyOne та AnyRidge. Кожна з них представлена у трьох типорозмірах. Перший, так би мовити, стандартний – який використовується в більшості клінічних випадків. Другий, спеціально вкорочений, який ставиться при дефіциті кісткової тканини. А третій варіант – вузький та подовжений імплантат, для глибокої пластики. При цьому, є різні варіанти по висоті, діаметру та глибині витків. 

Корейські зубні імпланти MegaGen системи AnyOne
Корейські зубні імпланти MegaGen системи AnyRidge

До речі, всі імпланти системи AnyOne мають покриття Xpeed – це наношар з іонів кальцію, які стимулюють остеоінтеграцію (тобто, приживлення імпланта). 

Інший корейський виробник – Osstem, що виробляє якісні імпланти з 1997 року. У даного бренду існує трошки інша класифікація систем, їх всього три:

  • TS система – занурювальний тип імплантату, при якому швидше та легше зашивати ясна. Використовувати можна як при одно, так і двохетапній імплантації. Має різьблення, де завитки нанесені за принципом штопору.
    Корейські зубні імпланти OSSTEM системи TS
  • SS система – незанурювальний тип, використовується при одномоментній імплантації. Імплантат має різьблення по формі спіралі, і чудово підходить для негайного навантаження, навіть при м’якому типу кісткових тканин. 
    Корейськ зубні імпланти OSSTEM системи SS
  • МS система – це вже монолітна конструкція (коли імплант та абатмент об’єднані) та діаметром, менше за стандартні розміри (2.5 – 3 мм). Використовується, коли не вистачає ширини кісткової тканини або при маленькій відстані між зубами. 
    Корейськ зубні імпланти OSSTEM системи MS

Швейцарські зубні імпланти Straumann – найвища преміум якість, яка тільки є на світовому стоматологічному ринку. Дійсно, кращих імплантів просто не існує, але є одне “але” – їх вартість…Вона перевищує ціну корейських виробників майже на 50%, проте цей бренд все одно користується шаленою популярністю. 

Так от, серед найбільш популярних систем Straumann можна виділити три основних:

  • Tissue Level – це імпланти встановлюють на рівні ясен, мають поліровану шийку (що виключає можливість різного роду запалень) та можуть ставитись одразу після видалення. 
    Швейцарські зубні імпланти Straumann Tissue Level
  • Bone Level – чудовий варіант для одномоментної імплантації, встановлюються в будь-якій ділянці щелепи. Вживлення даного імпланта відбувається вже на рівні кістки, а завдяки шорсткій поверхні імплант добре приживається і тримається. 
    Швейцарські зубні імпланти Straumann Tissue Level
  • Pure Ceramic – повністю керамічні, а тому виглядають супер естетично та можуть ставитись у фронтальній частині зубного ряду. Мають чудову біосумісність, надійно приживаються, без металевого ядра. 
    Швейцарські зубні імпланти Straumann Pure Ceramic

До того ж, всі імпланти Straumann мають унікальну поверхню SLActive. Так, завдяки їй імпланти приживаються навіть у пацієнтів, яким була не рекомендована імплантація по причині стану здоров’я. А час приживлення імплантатів скорочується до 3-4 тижнів, порівняно зі стандартними 2 місяцями. 

Підсумуємо: обирати є з чого, все залежить від побажань, можливостей та потреб пацієнта. А ми допоможемо обрати оптимальний варіант!

Як відбувається імплантація зубів в нашій клініці

Все починається з детального огляду та консультації на першому візиті. Лікар оцінює стан змикання щелеп, слизову, наявність протезів. Важливо визначити, чи немає запальних процесів ротової порожнини, що може викликати ускладнення при імплантації. 

Далі етапи залежать від обраного виду імплантації. Проте, в будь-якому випадку, їх можна описати наступним чином:

  • лікар-хірург спершу проводить процедуру повного знеболення у вигляді надійної анестезії;
  • далі робить надріз ясен, формує отвір у кістковій тканині для вживлення імпланту;
  • на виступаючу частину імпланту одягається спеціальна заглушка, на ясна накладаються шви;
  • після приживлення імпланту, на його верхню частину встановлюється абатмент – так званий “посередник” між імплантом та майбутньою коронкою;
  • далі робиться зліпок для протезу, що буде максимально точно повторювати ваш природній зуб з формою, відтінком та розміром;
  • завершальним етапом буде встановлення готового протезу – процедура займає декілька хвилин, і пацієнт вже може радіти новій посмішці у дзеркалі.

А що ж треба робити перед тим, як поставити зубний імплант? Так, пацієнту потрібно теж підготуватись зі своєї сторони:

  • бажано не пити багато рідини перед операцією.
  • за 2 години до процедури утриматись від їжі;
  • за кілька днів до операції не вживати алкоголь, не палити;
  • за добу до процедури не пити каву чи інші напої, які містять кофеїн;

Ціна на імплантацію зуба

Після первинної консультації, пацієнта точно зацікавить вартість процедури імплантації. Але озвучити кінцеву суму одразу – досить складно, оскільки вона залежить від багатьох факторів. В тому числі, від ціни на зубні імпланти, методу імплантації, клінічної картини та потреб пацієнта. 

Ми пропонуємо комплексну послугу “під ключ”, а значить всю відповідальність за процес бере на себе наш лікар-хірург. Вам залишиться лише обрати виробника майбутнього імпланта, а зі своєї сторони ми порадимо найбільш оптимальний варіант для вашого випадку. 

Ціна імплантації зубів в Києві (Виноградар) у нашій клініці починається від 13 500 грн. До цієї суми завжди потрібно додавати вартість формувача ясен. У випадку з корейськими імплантами – це 2000 грн, якщо мова йде про швейцарські – то вже 6000 грн. 

Корейські імпланти Osstem

Постановка імпланту Osstem

13 500 грн

Постановка формувача ясен Osstem

2 000 грн

Корейські імпланти MegaGen

Постановка імпланту MegaGen ST

13 500 грн

Постановка формувача ясен MegaGen ST

2 000 грн

Постановка імпланту MegaGen AnyOne

16 500 грн

Постановка формувача ясен MegaGen AnyOne

2 800 грн

Постановка мультиюнит AnyOne

3 500 грн

Постановка захисного ковпачка на мультиюнит AnyOne

2 000 грн

Постановка імпланту MegaGen AnyRidge

18 700 грн

Постановка формувача ясен MegaGen AnyRidge

3 500 грн

Швейцарські імпланти Straumann

Постановка імпланту  Straumann SLA, Roxolid BLX

29 000 грн

Постановка формувача ясен Straumann

6 000 грн

Постановка захисного ковпачка мультіюніт

2 500 грн

Постановка прямого мультіюніта

3 000 грн

Постановка кутового мультіюніта

3 600 грн

Рекомендації після імплантації зубів

Що ж, уявімо, вам поставили імплант, анестезія відійшла, і ви чекаєте загоєння рани після проведеної операції. Важливо при цьому дотримуватись певних рекомендацій, щоб даний процес пройшов максимально комфортно і безпроблемно.

Пам’ятка пацієнтУ після імплантації зубів

  1. приймайте ліки, які прописав вам стоматолог після імплантації. Адже больовий синдром – це норма впродовж декількох днів після операції.. Знеболювальні препарати будуть полегшувати симптоми, а антибіотики попрацюють над тим, щоб у вас не було жодних ускладнень та запальних процесів. Приймайте лише за рецептом вашого лікаря;
  2. слідкуйте за кровотечею: протягом 1-2 діб після імплантації може спостерігатись незначна кровотеча. Але якщо вона поступово посилюється або є значною, зверніться негайно до свого стоматолога;
  3. не обмежуйте себе в рідині – головне, щоб вона була кімнатної температури. Не пийте через соломинку;
  4. на другий-третій день ви можете побачити невеликий набряк з прооперованої сторони. В день після імплантації обережно прикладайте лід до щоки, щоб зменшити його прояви. Якщо набряк надто великий, це привід звернутись до стоматолога;
  5. впродовж 2-3 днів після операції контролюйте температуру тіла. Незначне підвищення до 37.5 в перші дні є нормою. Якщо вам стає гірше, а жар посилюється, негайно телефонуйте лікарю;
  6. не варто займатись активними видами спорту протягом 7 днів після процедури. Виключайте біг, фізичні навантаження в спортзалі з додатковою вагою. Також утримайтесь від походу в сауну, басейн, не робіть масаж області голови та шиї, зашкодять і будь-які гарячі компреси;
  7. чистіть зуби дуже акуратно, щоб не зачепити шви;
  8. не слід жувати на прооперовану сторону до загоєння рани;
  9. уникайте гострої, жирної, гарячої їжі та напоїв;
  10. протягом 3 діб після імплантації не паліть (а краще взагалі киньте цю пагубну звичку) 🙂
  11. перший прийом їжі можливий через 24 години після операції – продукти мають бути м’якими, не холодними та не гарячими;
  12. старайтесь менше говорити одразу після операції, не турбуйте місце з імплантом язиком, не торкайтесь руками.

Часті питання

В цілому, принципової різниці між доглядом за рідними зубами та імплантами – немає. Все зводиться до правильного та регулярного очищення. Слід дотримуватись базових рекомендацій від стоматологів:

  • чистити зуби двічі на день
  • використовувати зубну нитку та ополіскувач
  • профілактичні огляди у лікаря двічі на рік
  • професійна гігієна ротової порожнини, щоб не накопичувався зубний камінь

Єдиною відмінністю при догляді за імплантами, є більш ретельне очищення простору навколо імпланта, щоб запобігти розмноженню бактерій та виникнення запалень. А при виборі зубної пасти надавайте перевагу засобу без абразивних частинок.

Все залежить від конкретного клінічного випадку та обраного методу імплантації. В середньому, для повного приживлення імплантату потрібно від 3 до 6 місяців. 

Також, додатково потрібен час на нарощення кісткової тканини (якщо необхідно) та реабілітацію після даної процедури. 

Якщо ж мова йде про одномоментну імплантацію, то вже через декілька годин ви отримаєте імплант з тимчасовою коронкою. Проте, для встановлення основного протезу все одно потрібен час мінімум 2-3 місяці.

Ні, зовсім не боляче. Вся процедура проходить лише після ефективного знеболення. Можливий лише легкий дискомфорт від рухів при вкручуванні штифта. 

Коли пацієнти дізнаються про “сценарій” імплантації і чують, що імплантат жвивлюється глибоко у кісткову тканину, починають нервувати. Але дарма, адже сучасні анестетики, доза яких підбирається індивідуально, здатна блокувати всі потрібні нервові рецептори. Якщо пацієнт сильно боїться, за його бажанням можна використати седацію (тобто мінімальну дозу загального наркозу). Але в більшості випадків, операція проводиться під місцевим знеболенням. І навіть після завершення вживлення імпланту, анестезія продовжує діяти 2-4 години.

Переваги
імплантації зубів у клініці Happy Зуб

обладнання

стерильність

ПОслуги

ДОСВІД

КОМФОРТ

ПЕРСОНАЛЬНИЙ ПІДХІД

ЦІНИ

ТУРБОТА

Запишіться на консультацію

Тому, любіть себе, слідкуйте за здоров’ям зубів, і буде вам щастя 🙂 Завжди раді бачити вас у нашій клініці, якщо виникне потреба в імплантації зубів в Києві, на Виноградарі. Проконсультуємо, допоможемо, порадимо та полікуємо комфортно і без болю – це вже обіцяємо точно) 

Запис на консультацію