ЗМІСТ
- Чому важливо вирівнювати зуби?
- Що таке брекети і які вони бувають
- Кому потрібно ставити брекети
- Як відбувається встановлення брекетів у нашій клініці?
- Догляд за встановленими брекетами
- Графік відвідування ортодонта
- Зняття брекетів і завершення лікування
- Наші роботи
- Вартість встановлення брекетів
- Часті питання
- Переваги встановлення брекетів в клініці Happy Зуб
Які ідеально рівні зуби! Якщо ви ще не чули на свою адресу такого компліменту, зовсім не страшно. Можливо, просто ви рідко посміхаєтесь…
Проте, якщо ви бачите недоліки, які мріяли виправити ще давно – це не пізно зробити ЗАРАЗ.
Так-так, навіть якщо вам не 18-25 років, а більше. Сучасна медицина та правильний підхід виправляє і зуби, і прикус щелепи навіть у віці 30+. Тож, ви поки налаштовуйтесь, а ми розповімо детальніше про брекети.
Чому важливо вирівнювати зуби
Вирівнювання зубів – це не лише естетичне питання, але й важливий аспект здоров’я. Ось основні причини, чому вирівнювання зубів корисно з медичної точки зору.
- Поліпшення гігієни: криві зуби складніше очищувати, оскільки вони створюють важкодоступні зони. Це збільшує ризик утворення зубного нальоту, каменю та розвитку карієсу.
- Запобігання захворювання ясен: скупчені зуби можуть спровокувати гінгівіт і навіть призвести до їхньої рецесії. Правильне положення зубів дозволяє легше підтримувати здоров’я ясен.
- Поліпшення функції жування: неправильний прикус призводить до нерівномірного навантаження на зуби та щелепу, а тому зуби можуть пошкоджуватись, а суглоби – передчасно зношуватись.
- Профілактика стирання зубів: неправильний прикус і криві зуби призводять до стирання емалi, що призводить до розвитку чутливості зубів і утворення тріщин на них.
- Покращення мовлення: деякі дефекти прикусу впливають на чіткість вимови та якість мовлення в цілому.
Що таке брекети і які вони бувають
Брекет-системи — це ортодонтичні апарати, призначені для вирівнювання зубів і корекції прикусу. Вони складаються з невеликих металевих або керамічних замків (брекетів), які приклеюються до поверхні зубів, і металевої дуги, що з’єднує ці брекети.
За допомогою спеціальних еластичних або металевих лігатур дуга фіксується в пазах брекетів, створюючи тиск, що поступово переміщує зуби в правильне положення.
Брекети поділяються на декілька видів, залежно від матеріалу, з якого вони виготовлені:
МЕТАЛЕВІ
Найбільш поширені і доступні по ціні. Надійні, але менш естетичні, оскільки дуже помітні на зубах.
КЕРАМІЧНІ
Менш помітні, оскільки мають колір, схожий на колір зубів, більш дорогий та красивий варіант.
САПФІРОВІ
Виготовлені з прозорого матеріалу, що робить їх майже невидимими. Звісно, цей вид найдорожчий.
Точного терміну, за який можна виправити зубний ряд або прикус – немає. Все залежить від даного конкретного випадку та віку пацієнта. Але, термін варіюється від 3 місяців до 2-3 років (у важких ситуаціях з наявністю декількох проблем одночасно).
Кому потрібно ставити брекети
Серед основних ортодонтичних проблем, при яких рекомендовано носити брекети, виділяємо наступні:
- надмірна скупченість зубів
- діастеми (щілини між зубами)
- неправильний прикус (мезіальний, дистальний, перехресний)
- травми зубів, які призвели до їх зміщення
- функціональні порушення (невірне положення зубів, їх неправильне змикання, що призводить до проблем з жуванням або мовленням)
Остаточне рішення про встановлення брекет-системи та терміни її носіння, визначає лікар ортодонт.
Як відбувається встановлення брекетів у нашій клініці?
Важливо пройти деякі кроки, які передують встановленню брекетів. Їх всього декілька:
- консультація з лікарем та первинний огляд ротової порожнини, як правило призначається 3D-знімок щелепи;
- діагностика – тут ми дивимось, чи потребують деякі зуби лікування, чи присутні каріозні ураження або проблеми з яснами. Також, важливо видалити вісімки (зуби мудрості) перед встановленням брекетів;
- коли всі зуби повністю здорові, готуємо відбиток щелепи пацієнта, адже кожна брекет-система виготовляється індивідуально;
- підготовка: проводимо гігієнічну чистку зубів – позбавляємось нальоту та зубного каменю;
- встановлення брекет-системи: спочатку зуби знежирюються спеціальним гелем та сушаться, потім лікар приклеює брекети спеціальним засобом (він безпечний для ротової порожнини) до кожного зуба та фіксує дугу.
Догляд за встановленими брекетами
Догляд за брекетами потребує регулярності та уваги, оскільки від цього залежить здоров’я зубів і якість результату після завершення лікування.
Пам’ятка пацієнтУ по Догляду за брекетами
- Чищення зубів після кожного прийому їжі:
Це потрібно робити щоразу, аби уникнути накопичення залишків їжі та зубного нальоту, який може збиратися навколо брекетів. - Використання спеціальної щітки та йоржиків:
звичайної зубної щітки недостатньо. Рекомендується використовувати спеціальні ортодонтичні щітки з V-подібним вирізом та міжзубні йоржики для чищення навколо брекетів і під дугами. - Флосинг:
зубна нитка може бути незручною, але існують спеціальні флоси з жорстким кінчиком, які допомагають проводити нитку під дугами. - Іригатор:
це пристрій, що подає струмінь води під тиском, ефективно очищуючи важкодоступні зони навколо брекетів і між зубами. - Використання ополіскувача:
антибактеріальні ополіскувачі для рота знижують ризик запалення ясен і утворення зубного нальоту.
Графік відвідування ортодонта
Перший огляд після встановлення брекетів. Зазвичай через 2–4 тижні після встановлення для перевірки адаптації та початкових змін.
Регулярні візити. Корекційні візити проводяться кожні 4–6 тижнів (або за рекомендацією ортодонта). Під час цих візитів ортодонт перевіряє стан зубів і змінює або коригує дуги, щоб досягати необхідних змін положення зубів.
Зняття брекетів і завершення лікування
В загальному дуже приємний етап, який сигналізує, що лікування успішно завершено. Тепер залишається лише насолоджуватись результатом та виконувати підтримуючі процедури.
Процес зняття. Зазвичай, це швидка і безболісна процедура, після якої ортодонт полірує зуби, щоб зняти залишки клею.
Ретенційний період: Після зняття брекетів необхідно носити ретейнер або капу, щоб утримати зуби в новому положенні. Ретейнер зазвичай встановлюється на кілька років, а капу носять щонайменше під час сну.
Наші роботи
Вартість встановлення брекетів*
* Ціна встановлення брекетів залежить від типу обраної системи:
Обстеження
Консультація ортодонта
500 грн
Зняття відбитка: А-силікон
800 грн
Індивідуальна ложка
700 грн
Ортодонтія
Елайнер
4 500 грн
Встановлення лігатурної металевої брекет системи, 1 рівень складності
від 9 500 грн
Встановлення лігатурної сапфірової брекет системи, 1 рівень складності
від 15 000 грн
Встановлення самолігуючої керамічної брекет системи, 1 рівень складності
від 20 000 грн
Встановлення самолігуючої металевої брекет системи, 1 рівень складності
від 14 000 грн
Корекція брекет системи (одна щелепа)
800 грн
Зняття брекет системи з чисткою та поліруванням 1 щелепа
4 500 грн
Суставна каппа (міорелаксант)
8 000 грн
Ретейнер знімний 1 щелепа
2 500 грн
Ретейнер незнімний 1 щелепа
2 600 грн
Часті питання
Під час встановлення пацієнт відчуває мінімальний дискомфорт, оскільки це безболісний процес. Але в перші кілька днів може виникнути легкий біль через натяг, що створюється на зубах, який згодом зникає.
Тривалість лікування залежить від складності випадку, але в середньому вона становить від 1,5 до 3 років. Лікар може оцінити приблизний термін після діагностики.
Так, сучасні ортодонтичні технології дозволяють виправляти прикус і в дорослому віці. Однак у дітей кісткова структура ще формується, що може зробити лікування швидшим.
Зазвичай адаптація до брекетів триває від кількох днів до кількох тижнів. У цей період можна відчувати дискомфорт, але згодом більшість пацієнтів звикає до них і не відчуває особливих незручностей.
Якщо дотримуватися належного догляду, брекети не пошкодять зуби або ясна. Однак, поганий догляд може призвести до карієсу, запалення ясен або утворення нальоту.
При правильному догляді брекети не завдають шкоди емалі чи яснам. Важливо чистити зуби після кожного прийому їжі та регулярно відвідувати стоматолога для профілактики.
Потрібно уникати жорстких і липких продуктів, які можуть пошкодити брекети, як-от горіхи, льодяники, карамель. Краще обирати м’якіші продукти, нарізати їх на дрібні шматочки та обережно жувати.
Потрібно використовувати спеціальні інструменти для чищення: ортодонтичні щітки, зубні йоржики та іригатор для ефективного очищення.
Результат можна зберегти на довгий час, якщо слідувати рекомендаціям лікаря і носити ретейнери (утримуючі апарати) для підтримання нового положення зубів.
Так, це необхідний етап для закріплення результату, оскільки зуби мають тенденцію повертатися до початкового положення.
Ризик є, але його можна мінімізувати завдяки регулярному носінню ретейнерів, особливо протягом перших місяців після зняття брекетів.
Переваги встановлення брекетів у клініці Happy Зуб
обладнання
новітнє обладнання та якісні матеріали для лікування
стерильність
максимальне використання одноразових матеріалів для вашої безпеки.
ПОслуги
всі види стоматологічних послуг для дорослих
ДОСВІД
досвідчені фахівці з відповідною кваліфікацією.
КОМФОРТ
комфортне лікування з використання сучасної анестезії
ПЕРСОНАЛЬНИЙ ПІДХІД
індивідуальна розробка плану лікування з фотопротоколом і зазначенням вартості
ЦІНИ
лояльні ціни на всі стоматологічні послуги
ТУРБОТА
супровід пацієнта, затишна атмосфера та доброзичливе ставлення
Запишіться на консультацію
В нашій клініці Хеппі Зуб на Виноградарі ми даруємо кожному пацієнту набір по догляду за зубами після встановлення брекет-системи. Ви самі зможете слідкувати за процесом вирівнювання зубного ряду, контролювати час чищення зубів та проводити додаткові процедури очищення.
Ви отримаєте пісочний годинничок (щоб засікати час чищення зубів – 3 хвилини), йоржик, зубну нитку для додаткового очищення у важкодоступних місцях, а також віск, який буде захищати слизову внутрішньої поверхні щік від натирання брекетами.
Бачите, все не так страшно! Вперед до красивої посмішки та рівних зубів, а ми допоможемо.